середа, 15 жовтня 2014 р.

Інструкція з БЖ у кабінеті інформатики




"ЗАТВЕРДЖУЮ”
ДИРЕКТОР ШКОЛИ:  ____________
__ __ 2014 р.

І Н С Т Р У К Ц І Я
з безпеки життєдіяльності під час проведення занять в кабінеті інформатики
( для учнів)

1. Загальні положення
1.1. У кабінеті інформатики встановлена складна апаратура: комп”ютери, принтери та інші технічні навчальні засоби, що потребують обережного поводження при користуванні.
1.2. У кабінеті інформатики проводяться навчальні заняття, позакласні заходи з використанням інформаційних та комунікаційних технологій.
1.3. До роботи на ПК допускаються учні, які пройшли медичний огляд, інструктаж з безпеки життєдіяльності на робочому місці та інструктаж з пожежної безпеки.


2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Перебуваючи в кабінеті інформатики зніміть верхній одяг, сядьте на робоче місце, нічого не чіпаючи без дозволу вчителя.
2.2. Огляньте робоче місце, упевніться, що на ньому відсутні сторонні предмети, та видимі пошкодження апаратури і меблів.
2.3. Сядьте зручно, щоб дивитись на монітор не нахиляючись. Розмістіть на столі навчальні приладдя так, щоб вони не заважали працювати з комп”ютером.
2.4. Забороняється перебувати в кабінеті інформатики без нагляду вчителя.

3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Під час роботи з комп”ютером забороняється:
 чіпати роз”єми з”єднувальних кабелів, торкатися до проводів живлення, ремонтувати обладнання;
 вмикати і вимикати апаратуру без дозводу вчителя;
 працювати у вологому одязі та вологими руками;
 класти предмети на обладнання комп”ютера;
 займатися сторонніми справами та сторонніми розмовами з товаришами.

3.2. Тривалість безперервної роботи за монітором під час уроку не повинна перевищувати 15 хвилин.
3.3. При появі задимленості чи запаху горілої пластмаси, негайно припиніть роботу, вимкніть апаратуру і повідомте про це вчителя.


4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Закрийте всі програми, якими користувались на комп”ютері та вийдіть з програмної оболонки на "робочий стіл”.
4.2. Приберіть робоче місце, заберіть всі особисті речі та спокійно вийдіть з кабінету.
4.3. Вчителю:
 вимкнути всі комп”ютери, принтер, сканер;
 вимкнути стабілізатор учительського комп”ютера;
 вимкнути клавішу автомата розподільчого щитка кабінету, що живить все обладнання, та вимкнути електроосвітлення;
 замкнути грати дверей, вхідні двері на замки та ввімкнути охоронно-попереджувальну сигналізіцію.









понеділок, 13 жовтня 2014 р.

Поняття папки. Вкладені папки.

Урок 8.
 Тема. Поняття папки. Вкладені папки. Перегляд вмісту папки
 Мета. Ознайомити учнів з поняттям "папка", "вкладені папки";розвивати пам’ять, увагу, логічне і образне мислення, виховувати культуру поведінки в кабінеті та інтерес до вивчення предмета.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: програмa "WordPad",  графіч­ний редактор Paint.
Хід уроку
  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Прочитати слова, що позначають засоби збереження інформації.
СДКИ                   ШТИОЗ               КГНИА                 КАШФЛЕ           
Бесіда
  • У вигляді чого зберігається інформація на комп’ютері, флешці, диску?
  • Що таке файл?
  • Що має кожний файл?
  • Як створити файл на комп’ютері?
 ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ Розповідь учителя
           Коли файлів на комп’ютері стає дуже багато, нам важко в них орі­єнтуватися. Тому важливо не просто їх зберігати, а й упорядковувати так, щоб легко знайти потрібне.
  • Як упорядковуються слова в словнику? Це зручно чи ні?
  • Як упорядковується інформація у вашому щоденнику?
  • А в бібліотеці?
    Файли на комп’ютері також можна упорядковувати (майже як кни­жки у бібліотеці). Ми можемо групувати файли (наприклад, за призначен­ням) та розкладати їх у папки.  Папки — це групи файлів, які зберігають­ся під одним іменем. 
Значок папки виглядає ось так 

 В папці не може зберігатись два файли з однаковими іменами
. Для того щоб переглянути вміст папки, потрібно спочатку відкри­ти папку (двічі клацнувши), а потім вибрати необхідний файл.
Як ви вважаєте, чи можна помістити в папку іншу папку?
Робота з підручником: § 8.______________________________________
Самостійне читання статті підручника (с. 43-44).
Бесіда.
Як називають папку, яка зберігається в іншій папці?
Чи можна змінити ім’я папки? Як?
Як називають процес зміни імені папки або файла?
Чи всі символи можна використовувати в імені файла чи папки?
Робота із запитаннями 2, 3, 6 (с. 44-45). ___________________________
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Вірш «Сонячний зайчик»
ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК Робота за комп’ютерами

ПІДСУМКИ УРОКУ
Яка з послідовностей правильна?


Поняття файлу.

Урок 7
Тема. Поняття файлу.
Мета. ознайомити yчнів iз поняттям  файл;   розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять; закріпити знання про інформацію та інформаційні процеси;  розвивати навички роботи з мишею;  розвивати пам’ять і логічне мислення;   виховувати дисциплінованість, обережність.
Обладнання: комп’ютери,   Програма "Текстовий редактор"
Тип уроку: комбінований урок.

                                                                       Хід уроку


I.    Організаційний момент. Пригадаймо правила поведінки в комп'ютерному класі.
Спину тримай … (рівно).         Не працюй брудними і вологими  … (руками).         Не розпочинай роботу за компютером без … (дозволу вчителя).         Не вживати напої і їжу біля … (компютера).         Не заходити у компютерний клас без … (вчителя).         Не доторкатись руками до … (екрану компютера).

III.    Актуалізація опорних знань.

•    Які властивості має інформація? (Її можна передавати, зберігати).
•    Де можна зберігати інформацію?
•    В якому вигляді зберігають інформацію?

IV.    Вивчення нового матеріалу.

1.    Бесіда вчителя. Діти, що ви бачите на моніторі?
(Робочий стіл)

 - А що знаходиться на робочому столі?
(Файли і папки)

 - Правильно. Отже сьогодні на уроці ми будемо працювати з файлами. Навчимося їх створювати і перейменовувати.




 Вся інформація на дисках зберігається у файлах. File в перекладі з англійської – папка для збереження паперу. Текстовий документ, малюнок, пісня, мультфільм, програми, які записані на диск, — все це файли. Кожен файл має своє ім'я. Якщо файлів багато, то їx об'єднують в папки

Для того, щоб розрізняти документи (як i папки), їx іменують. Тобто кожен файл i папка отримують свої ім'я, як правило, ім'я файлу або папки тісно пов'язане зі змістом. Наприклад, якщо в документі йдеться про якусь тварину, то природне назвати файл назвою цієї тварини.

Файли i папки зберігають на дисках, кількість яких може бути piзнa в залежності від того, з яким типом дисків ми працюємо. Оскільки ми будемо до них звертатися, щоб відшукати або зберегти на них потрібний документ, то їх також необхідно якось назвати.

Якщо на Робочому столі відкрити піктограму "Мой комп'ютер", то можна побачити вci диски, які присутні на вашому комп'ютері. Для кожного типу диска навіть icнyє своя піктограма.

Скажіть, якими буквами позначені а) дисководи для гнучких магнітних дисків, б) вінчестери, в) лазерні дисководи?

Як ви здогадались?

                                     
V.  Робота з підручником
_Усвідомлення матеріалу ст. 35-39
-         Робота над алгоритмом створення файлу
VІ.    Робота за комп'ютером.

Відкрий текстовий редактор WordPad.

На диску D: в папці "3 клас" заготовлений текстовий файл "Урок 7.doc" (додаток1).

Завантажимо цей файл з диска до редактора.

Для цього підведи вказівник миші до кнопки Открыть у верхній частині вікна і клацни лівою кнопкою миші. Відкриється вікно Открыть. Підведи вказівник миші до кнопки рядочка Папка і клацни лівою кнопкою миші. Відкриється список дисків па твоєму комп'ютері.

Знайди диск D:, підведи вказівник миші і клацни лівою кнопкою. У вікні з'явиться список папок і файлів цього диска. Підведи вказівник миші до папки "3 клас" і двічі клацни лівою кнопкою. У вікні з'явиться список файлів цієї папки. Серед них знайди файл "Урок 7.doc". Підведи вказівник миші до імені цього файлу і двічі клацни лівою кнопкою. Текст з цього файлу завантажиться до редактора.

Прочитай цей текст і виконай завдання.

Релаксація. Вправи для очей.

В середньому темпі зробити 3-4 кругових pyxiв очима праворуч, а потім ліворуч. Послабивши м'язи очей, подивитись вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 1 -2 рази.

Вправи для рук.

Покласти руки, зігнуті в ліктях, на край столу. Кисті рук підняти вгору долонями одну до одної. На рахунок раз - кінчики пальців стиснути так, щоб вони торкнулися верхньої частини долоні; на рахунок два - випрямити пальці.
VIІ. Робота з зошитом
VІІІ. Практична робота на ПК
ІХ.    Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

•    Для чого призначені дисководи? Що таке файл?
•    Чи обов'язково файл повинен мати ім'я? Чому?















       

неділя, 5 жовтня 2014 р.

Кодування та декодування повідомлень. Робота із програмами на опрацювання даних та повідомлень.

Урок 6 
Тема. Кодування та декодування повідомлень. Робота із програмами на опрацювання даних та повідомлень. (Презентація)
 Мета. Розширити знання учнів прорізні спо­соби кодування та декодування повідомлень;
Формувати уміння і навички роботи з програмами на опрацювання даних та повідомлень;  розвивати логічне мислення, увагу; формувати вміння декодування повідомлень, узагальнювати, робити висновки; виховувати самостійність, відповідальність.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.