середу, 17 грудня 2014 р.

Сценарій до річниці Євромайдану


Виховний захід учнів 10 класу.
Сценарій до річниці Євромайдану

Вчитель. Шановні батьки, вчителі, учні та гості нашого заходу! Сьогодні ми зібрались в цьому залі, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь правду і гідність  і віддали своє життя за Україну.

вівторок, 16 грудня 2014 р.

Ігри для дітей

Губка Боб: Збіги
Губка Боб: Збіги
Натисніть тут, щоб грати в цю гру


У категорії ігри стрілялки онлайн представлено великий збірник різних видів стрілялок. Онлайн ігри стрілялки надають величезний вибір ігор і навіть видів зброї: гра стрільба з лука; гра стрільба з пістолета і гвинтівки; гра стрільба по кульках або качках, іншим мішенях; гра стрільба з гармат. Ви зможете брати участь в боях і битвах на землі, на воді і навіть у космосі. Відчуйте себе в ролі таємного агента, супер солдата, командира зоряного корабля або просто бійця, який бореться проти ворога або навали космічних прибульців.

Захист - червоний шторм
Захист - червоний шторм
Натисніть тут, щоб грати в цю гру



Монстри: Оборона міста
Монстри: Оборона міста
Натисніть тут, щоб грати в цю гру

пʼятницю, 7 листопада 2014 р.

Пошук даних в інтернеті ( презентація)

                          Тема 4. Пошук даних в Інтернеті (6 год)         

1. Поняття про комп’ютерну мережу.           

2. Поняття про Інтернет.      

3. Поняття веб-сторінки, її адреси. Гіперпосилання.     

4. Ознайомлення із програмою-браузером. Збереження даних, знайдених        в Інтернеті.           

5. Правила пошуку даних в Інтернеті.         

6. Авторське право та Інтернет. Безпечна робота в Інтернеті.
     Повторення і систематизація навчального матеріалу за І семестр.                   Робота з розвивальними програмами.

 

середу, 5 листопада 2014 р.

Поняття про комп’ютерну мережу.

Урок 11
Тема. Поняття про комп'ютерну мережу.
Мета. Сформувати уявлення про комп'ютерні мережі. Ознайомити з перевагою комп'ютерів, об'єднаних мережею, про використання комп'ютерної мережі і школі, бібліотеці. Розвивати логічне мислення, увагу, а також збагачувати словниковий запас учнів.  Виховувати самостійність, відповідальність.
Тип уроку. Засвоєння нових знань
Обладнання. Комп'ютери, презентація "Комп'ютерна мережа"
Програмне забезпечення. комп’ютерна навчально-розвивальна про­грама “Поштовий голуб: Україна” з програмного про­дукту “Сходинки до інформатики
План уроку
І Організаційний момент.
ІІ. Розвивальні завдання
1. Лісом гуляли бабуся з онукою, тато з мамою, дочка з батьком, тітка з небогою, сестра із сестрою. Скільки всього людей гуляло у лісі? 
 (Відповідь 5) 
2. У моєму будинку чотири поверхи. Відгадайте, на якому поверсі я живу?
Підкажу, що я живу не на першому, не на третьому і не на останньому поверсі. ( На 2.)    
(сума, точка, обробка, дев'ять, передача, свисток)
ІІІ. Засвоєння знань.
 Комп'ютерний словничок: Комп'ютерна мережа, мережевий кабель, бездротова мережа.

1. Розповідь вчителя про сумного Данилка, який цілий день бігав туди-сюди і дуже втомився. Він подумав: Як полекшити обмін даними між різними комп'ютерами.
Комп'юшко дав йому гарну пораду: прочитайте її в книжці на ст. 57.
А скільки переваг має комп'ютерна мережа! Зрадів Данилко.
2. Бесіда за малюнками підручника.
3. Перегляд презентації
  
 Кращі друзі

3. Робота з комп’ютерною навчально-розвивальною про­грамою “Поштовий голуб: Україна” з програмного про­дукту “Сходинки до інформатики
Гімнастика для очей. Потренуймо наші очі, щоб добре відпочили після роботи з комп’ютером.
«Гойдалка» —                                      (рух очей вправо, вліво).

«Рух по колу» — 

Підсумок уроку
— Для чого використовують комп’ютерні мережі? — За допомогою яких засобів з’єднуються між собою комп’ютери?
_   Діти, сподобався вам урок? Що саме?
_   Що нового дізналися?  Чи здобули нові вміння? Які саме?
_    Хто з вас задоволений своєю роботою?


Роздивись уважно малюнок і дай відповідь:
а) Скільки комп’ютерних мереж зображено на малюнку?
б) Комп’ютери з якими номерами отримають файл, що передається?
в)           Які дані зберігаються у файлі, що передається?



Опиши, які можливості надає користувачу комп’ютерна мережа, що складається з комп’ютера користувача, який з’єднано з комп’ютером, вбудованим у пральну машину, комп’ютером, вбудованим у хлібопічку, та комп’ютером, що керує системою освітлення та системою опалення в будинку.
 Рефлексія
Метод «Прес».Як ви гадаєте, чи знадобляться в майбутньому знання, які ви сьогодні здобули уроці?
e  «Я вважаю, що …»
e  «… ,  тому що …»
e  «…, наприклад, …»
e  «Отже, я вважаю …»


                                                                                

середу, 15 жовтня 2014 р.

Інструкція з БЖ у кабінеті інформатики




"ЗАТВЕРДЖУЮ”
ДИРЕКТОР ШКОЛИ:  ____________
__ __ 2014 р.

І Н С Т Р У К Ц І Я
з безпеки життєдіяльності під час проведення занять в кабінеті інформатики
( для учнів)

1. Загальні положення
1.1. У кабінеті інформатики встановлена складна апаратура: комп”ютери, принтери та інші технічні навчальні засоби, що потребують обережного поводження при користуванні.
1.2. У кабінеті інформатики проводяться навчальні заняття, позакласні заходи з використанням інформаційних та комунікаційних технологій.
1.3. До роботи на ПК допускаються учні, які пройшли медичний огляд, інструктаж з безпеки життєдіяльності на робочому місці та інструктаж з пожежної безпеки.


2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Перебуваючи в кабінеті інформатики зніміть верхній одяг, сядьте на робоче місце, нічого не чіпаючи без дозволу вчителя.
2.2. Огляньте робоче місце, упевніться, що на ньому відсутні сторонні предмети, та видимі пошкодження апаратури і меблів.
2.3. Сядьте зручно, щоб дивитись на монітор не нахиляючись. Розмістіть на столі навчальні приладдя так, щоб вони не заважали працювати з комп”ютером.
2.4. Забороняється перебувати в кабінеті інформатики без нагляду вчителя.

3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Під час роботи з комп”ютером забороняється:
 чіпати роз”єми з”єднувальних кабелів, торкатися до проводів живлення, ремонтувати обладнання;
 вмикати і вимикати апаратуру без дозводу вчителя;
 працювати у вологому одязі та вологими руками;
 класти предмети на обладнання комп”ютера;
 займатися сторонніми справами та сторонніми розмовами з товаришами.

3.2. Тривалість безперервної роботи за монітором під час уроку не повинна перевищувати 15 хвилин.
3.3. При появі задимленості чи запаху горілої пластмаси, негайно припиніть роботу, вимкніть апаратуру і повідомте про це вчителя.


4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Закрийте всі програми, якими користувались на комп”ютері та вийдіть з програмної оболонки на "робочий стіл”.
4.2. Приберіть робоче місце, заберіть всі особисті речі та спокійно вийдіть з кабінету.
4.3. Вчителю:
 вимкнути всі комп”ютери, принтер, сканер;
 вимкнути стабілізатор учительського комп”ютера;
 вимкнути клавішу автомата розподільчого щитка кабінету, що живить все обладнання, та вимкнути електроосвітлення;
 замкнути грати дверей, вхідні двері на замки та ввімкнути охоронно-попереджувальну сигналізіцію.









понеділок, 13 жовтня 2014 р.

Поняття папки. Вкладені папки.

Урок 8.
 Тема. Поняття папки. Вкладені папки. Перегляд вмісту папки
 Мета. Ознайомити учнів з поняттям "папка", "вкладені папки";розвивати пам’ять, увагу, логічне і образне мислення, виховувати культуру поведінки в кабінеті та інтерес до вивчення предмета.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: програмa "WordPad",  графіч­ний редактор Paint.
Хід уроку
  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Прочитати слова, що позначають засоби збереження інформації.
СДКИ                   ШТИОЗ               КГНИА                 КАШФЛЕ           
Бесіда
  • У вигляді чого зберігається інформація на комп’ютері, флешці, диску?
  • Що таке файл?
  • Що має кожний файл?
  • Як створити файл на комп’ютері?
 ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ Розповідь учителя
           Коли файлів на комп’ютері стає дуже багато, нам важко в них орі­єнтуватися. Тому важливо не просто їх зберігати, а й упорядковувати так, щоб легко знайти потрібне.
  • Як упорядковуються слова в словнику? Це зручно чи ні?
  • Як упорядковується інформація у вашому щоденнику?
  • А в бібліотеці?
    Файли на комп’ютері також можна упорядковувати (майже як кни­жки у бібліотеці). Ми можемо групувати файли (наприклад, за призначен­ням) та розкладати їх у папки.  Папки — це групи файлів, які зберігають­ся під одним іменем. 
Значок папки виглядає ось так 

 В папці не може зберігатись два файли з однаковими іменами
. Для того щоб переглянути вміст папки, потрібно спочатку відкри­ти папку (двічі клацнувши), а потім вибрати необхідний файл.
Як ви вважаєте, чи можна помістити в папку іншу папку?
Робота з підручником: § 8.______________________________________
Самостійне читання статті підручника (с. 43-44).
Бесіда.
Як називають папку, яка зберігається в іншій папці?
Чи можна змінити ім’я папки? Як?
Як називають процес зміни імені папки або файла?
Чи всі символи можна використовувати в імені файла чи папки?
Робота із запитаннями 2, 3, 6 (с. 44-45). ___________________________
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Вірш «Сонячний зайчик»
ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК Робота за комп’ютерами

ПІДСУМКИ УРОКУ
Яка з послідовностей правильна?


Поняття файлу.

Урок 7
Тема. Поняття файлу.
Мета. ознайомити yчнів iз поняттям  файл;   розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять; закріпити знання про інформацію та інформаційні процеси;  розвивати навички роботи з мишею;  розвивати пам’ять і логічне мислення;   виховувати дисциплінованість, обережність.
Обладнання: комп’ютери,   Програма "Текстовий редактор"
Тип уроку: комбінований урок.

                                                                       Хід уроку


I.    Організаційний момент. Пригадаймо правила поведінки в комп'ютерному класі.
Спину тримай … (рівно).         Не працюй брудними і вологими  … (руками).         Не розпочинай роботу за компютером без … (дозволу вчителя).         Не вживати напої і їжу біля … (компютера).         Не заходити у компютерний клас без … (вчителя).         Не доторкатись руками до … (екрану компютера).

III.    Актуалізація опорних знань.

•    Які властивості має інформація? (Її можна передавати, зберігати).
•    Де можна зберігати інформацію?
•    В якому вигляді зберігають інформацію?

IV.    Вивчення нового матеріалу.

1.    Бесіда вчителя. Діти, що ви бачите на моніторі?
(Робочий стіл)

 - А що знаходиться на робочому столі?
(Файли і папки)

 - Правильно. Отже сьогодні на уроці ми будемо працювати з файлами. Навчимося їх створювати і перейменовувати.




 Вся інформація на дисках зберігається у файлах. File в перекладі з англійської – папка для збереження паперу. Текстовий документ, малюнок, пісня, мультфільм, програми, які записані на диск, — все це файли. Кожен файл має своє ім'я. Якщо файлів багато, то їx об'єднують в папки

Для того, щоб розрізняти документи (як i папки), їx іменують. Тобто кожен файл i папка отримують свої ім'я, як правило, ім'я файлу або папки тісно пов'язане зі змістом. Наприклад, якщо в документі йдеться про якусь тварину, то природне назвати файл назвою цієї тварини.

Файли i папки зберігають на дисках, кількість яких може бути piзнa в залежності від того, з яким типом дисків ми працюємо. Оскільки ми будемо до них звертатися, щоб відшукати або зберегти на них потрібний документ, то їх також необхідно якось назвати.

Якщо на Робочому столі відкрити піктограму "Мой комп'ютер", то можна побачити вci диски, які присутні на вашому комп'ютері. Для кожного типу диска навіть icнyє своя піктограма.

Скажіть, якими буквами позначені а) дисководи для гнучких магнітних дисків, б) вінчестери, в) лазерні дисководи?

Як ви здогадались?

                                     
V.  Робота з підручником
_Усвідомлення матеріалу ст. 35-39
-         Робота над алгоритмом створення файлу
VІ.    Робота за комп'ютером.

Відкрий текстовий редактор WordPad.

На диску D: в папці "3 клас" заготовлений текстовий файл "Урок 7.doc" (додаток1).

Завантажимо цей файл з диска до редактора.

Для цього підведи вказівник миші до кнопки Открыть у верхній частині вікна і клацни лівою кнопкою миші. Відкриється вікно Открыть. Підведи вказівник миші до кнопки рядочка Папка і клацни лівою кнопкою миші. Відкриється список дисків па твоєму комп'ютері.

Знайди диск D:, підведи вказівник миші і клацни лівою кнопкою. У вікні з'явиться список папок і файлів цього диска. Підведи вказівник миші до папки "3 клас" і двічі клацни лівою кнопкою. У вікні з'явиться список файлів цієї папки. Серед них знайди файл "Урок 7.doc". Підведи вказівник миші до імені цього файлу і двічі клацни лівою кнопкою. Текст з цього файлу завантажиться до редактора.

Прочитай цей текст і виконай завдання.

Релаксація. Вправи для очей.

В середньому темпі зробити 3-4 кругових pyxiв очима праворуч, а потім ліворуч. Послабивши м'язи очей, подивитись вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 1 -2 рази.

Вправи для рук.

Покласти руки, зігнуті в ліктях, на край столу. Кисті рук підняти вгору долонями одну до одної. На рахунок раз - кінчики пальців стиснути так, щоб вони торкнулися верхньої частини долоні; на рахунок два - випрямити пальці.
VIІ. Робота з зошитом
VІІІ. Практична робота на ПК
ІХ.    Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

•    Для чого призначені дисководи? Що таке файл?
•    Чи обов'язково файл повинен мати ім'я? Чому?















       

неділю, 5 жовтня 2014 р.

Кодування та декодування повідомлень. Робота із програмами на опрацювання даних та повідомлень.

Урок 6 
Тема. Кодування та декодування повідомлень. Робота із програмами на опрацювання даних та повідомлень. (Презентація)
 Мета. Розширити знання учнів прорізні спо­соби кодування та декодування повідомлень;
Формувати уміння і навички роботи з програмами на опрацювання даних та повідомлень;  розвивати логічне мислення, увагу; формувати вміння декодування повідомлень, узагальнювати, робити висновки; виховувати самостійність, відповідальність.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

вівторок, 30 вересня 2014 р.

Поняття про символи та їх кодування. (Презентація)

Урок 5
Тема. Поняття про символи та їх кодування. ( Презентація)
Мета. Розширити знання учнів про символи; сформувати уявлення про спо­соби кодування та декодування символів та повідомлень на різних прикладах ; розвивати логічне мислення, увагу; формувати вміння знаходити нові способи кодів, узагальнювати, робити висновки; виховувати самостійність, відповідальність, вміння працювати в парах.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

середу, 24 вересня 2014 р.

Носії повідомлень. Дані. Опрацювання та зберігання даних за допомогою комп’ютера.

Урок 4.
 Тема. Носії повідомлень. Дані. Опрацювання та зберігання даних за допомогою комп’ютера. (Презентація)
Мета. Розширити та поглибити знання учнів про носії повідомлень, їх характеристики, способи збереження даних, розвивати логічне мислення, пам'ять,словниковий запас; виховувати любов до предмета, самостійність,  спостережливість,відповідальність.
Тип уроку. Засвоєння нових знань.
 Обладнання: Програма "Скарбниця знань", "Сходинки"

четвер, 18 вересня 2014 р.

Інформатика у початковій школі


Методика вивчення інформатики у початковій школі

Курс Методика викладання курсу «Сходинки до інформатики» є одниміз провідних курсів
професійної підготовки майбутнього вчителя початкової школи.
Основна мета курсу полягає у формуванні
методичної культури майбутнього вчителя
початкової школи, який зможе організувати
урок інформатикиу своєму класі
.Практичне заняття Методика формування
уявлень про інформацію,повідомлення, інформаційні   процеси.Для ознайомлення з методикою викладення тем у початкових класах  КЛІКАЙ ТУТ

Способи подання повідомлень

         Урок 3
Тема: Способи подання повідомлень
Мета уроку: розширити знання учнів про способи передавання повідомлень; розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять, словниковий запас, зв’язне мовлення       виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співроз­мовника, поважати думку інших.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

середу, 17 вересня 2014 р.

Програма Gcompris

    Вчителям, які викладають у початкових класах Сходинки до інформатики необхідно ознайомитись із Програмою Gcompris.
Учні повинні засвоювати цю програму вже починаючи з третього уроку у 3 класі " Інформаційні процеси і комп’ютер. (4 год.)
Урок 3. "Способи подання повідомлень" (текстовий, графічний, звуковий, відео, умовні жести та сигнали, комбіновані).
Ознайомитись із Програмою можна  ТУТ

Інтерактивні вправи на уроках інформатики у 3 класі

Інтерактивні вправи
Коло компліментів (для розвитку комунікативних навичок)
Учні стають у коло і, взявшись за руки, кажуть по черзі один одному компліменти.
Коло успіху
Для створення позитивного настрою учні продовжують речення: «Я успішний тому, що …». 

понеділок, 15 вересня 2014 р.

Календарно-тематичне
 планування уроків
Сходинки до інформатики
для 3 класу 2014/2015 н.р.
( за підручником Коршунової О.В.)

№ уро-ку
Дата
уроку
Тема уроку
Примітки
Тема 1. Повторення, узагальнення і систематизація навчального матеріалу
за 2 клас (2 год)
1.                       

Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному класі. Повторення начального матеріалу за 2 клас.

2.                       

Повторення основних правил роботи за комп’ютером.

Тема 2. Інформаційні процеси і комп’ютер (4 год)
3.                       

Способи подання повідомлень (текстовий, графічний, звуковий, відео, умовні жести та сигнали, комбіновані).

4.                       

Носії повідомлень. Дані. Опрацювання та зберігання даних за допомогою комп’ютера.

5.                       

Поняття про символи та їх кодування.

6.                       

Кодування та декодування повідомлень. Робота із програмами на опрацювання даних та повідомлень.

Тема 3. Файли та папки. Вікна та операції над вікнами (4 год)
7.                       

Поняття файлу.

8.                       

Поняття папки. Вкладені папки.

9.                       

Перегляд вмісту папок. Основні об’єкти вікна (рядок заголовка, кнопки керування, робоча область). Операції над вікнами.

10.                   

Поняття меню. Контекстне меню. Різні способи запуску програм на виконання.

Тема 4. Пошук даних в Інтернеті (6 год)
11.                   

Поняття про комп’ютерну мережу.

12.                   

Поняття про Інтернет.

13.                   

Поняття веб-сторінки, її адреси. Гіперпосилання.

14.                   

Ознайомлення із програмою-браузером. Збереження даних, знайдених в Інтернеті.

15.                   

Правила пошуку даних в Інтернеті.

16.                   

Авторське право та Інтернет. Безпечна робота в Інтернеті.
Повторення і систематизація навчального матеріалу за І семестр. Робота з розвивальними програмами.

Тема 5. Робота із презентаціями (7 год)
17.                   

Презентація та слайди.

18.                   

Середовище редактора презентацій. Відкриття презентації та  її запуск на перегляд.

19.                   

Текстові та графічні об’єкти слайдів. Вставляння та переміщення графічних об’єктів слайду.

20.                   

Створення, переміщення та редагування текстових об’єктів.

21.                   

Форматування текстових об’єктів слайду.

22.                   

Створення простих презентацій. Збереження презентацій.

23.                   

Створення фотоальбому.

Тема 6. Алгоритми і виконавці (5 год)
24.                   

Алгоритми і виконавці. Словесне подання алгоритмів.

25.                   

Середовище виконання алгоритмів.

26.                   

Складання алгоритмів для виконавців.

27.                   

Складання алгоритмів для виконавців.

28.                   

Складання алгоритмів для виконавців.

Тема 7. Створення проектів (4 год)
29.                   

Поняття навчального проекту.

30.                   

Етапи виконання навчального проекту

31.                   

Створення проектів.

32.                   

Демонстрація та захист проектів

33.                   

Повторення і систематизація навчального матеріалу за рік. (3 год)
Робота з розвивальними програмами.

34.                   

Робота з розвивальними програмами.

35.                   

Робота з розвивальними програмами.