Геометрія 8 кл
10.10.2016Тема. Аналіз контрольної роботи. Розв'язування вправ.
Мета. Провести роботу над помилками , допущеними в контрольній роботі. Звернути увагу на типові помилки та провести роботу над ними. Закріпити та систематизувати знання учнів з теми"Чотирикутники"
Тип уроку. Закріплення і систематизація знань.
План уроку
І Організаційний момент
ІІ Аналіз контрольної роботи
Типові помилки: Властивість бісектриси, внутрішні різносторонні кути, відношення сторін і коефіцієнт пропорційності.
ІІІ. Закріплення та систематизація знань.
Градусні міри кутів, утворених діагоналями ромба зі стороною відносяться як 7:2. Знайти кути ромба.
Бісектриса кута прямокутника ділить його сторону на відрізки 7 см і 10 см, починаючи від вершини. Знайти периметр прямокутника.
Обчисліть кути чотирикутника, якщо їх градусні міри відносяться як 1:4:2:5
IV. Підсумок уроку. Тест-контроль
Прямокутник – це:
Ромб – це:
Квадрат – це:
Паралелограм – це:
Протилежні сторони паралелограма …
Ромб – це:
Квадрат – це:
Паралелограм – це:
Протилежні сторони паралелограма …
V. Домашнє завдання. Повторити про чотирикутники та їх властивості
12.10.2016
Тема. Теорема Фалеса. Середня лінія трикутника, її властивості.
Мета. Формувати уявлення про теорему Фалеса, середню лінію трикутника, про ознаку і властивості середньої лінії трикутника; організувати діяльність, спрямовану на засвоєння теорем, що виражають ознаку і властивість середньої лінії трикутника і застосування їх при розв'язуванні завдань. Створити умови для розвитку логічного мислення, вміння доводити свою думку, сприяти формуванню акуратності в запису і оформленні розв'язків.
Обладнання. Презентація.
Тип уроку. Засвоєння знань
План уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка домашнього завдання
Розв'язати завдання на дошці (двоє учнів).
III. Актуалізація опорних знань. Повторити властивості і ознаки паралелограма.
IV. Визначення спільної мети діяльності. Повідомлення теми уроку.
- У VI столітті до н. е. давньогрецький вчений Фалес встановив залежність між відрізками, які відтинаються паралельними прямими на сторонах кута. У сучасній математиці це твердження носить назву теореми Фалеса. Сьогодні ми вивчимо теорему Фалеса і застосуємо її при доведенні властивості середньої лінії трикутника ( Презентація)
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Розібрати детально формулювання теореми Фалеса, виділити умову, висновок теореми, записати коротко умову, побудувати креслення.
2. Розібрати доведення теореми Фалеса усно; учні складають план
3. Показати застосування теореми при розподілі відрізка на n рівних частин.
4. Ввести поняття середньої лінії трикутника.
5. Довести ознаку і властивість середньої лінії трикутника.
VI. Первинне закріплення вивченого матеріалу.
1. Розв'язати усно завдання за готовими кресленнями (креслення на індивідуальних картках) і слайд
2. Прочитати за підручником формулювання теореми Фалеса, ознаки та властивості середньої лінії трикутника для запам'ятовування.
VII. Фізкультхвилинка
На таблиці зображені різні фігури. Виявити серед них: 1) паралелограм; 2) прямокутник; 3) квадрат; 4) ромб. Учитель показує на будь-яку фігуру. Якщо «так», то плескаємо долонями над головою. Якщо «ні», то швидко нахиляємось вправо-вліво.
VIII. Практичне застосування отриманих знань. Розв'язування задач з підручника
IX. Підведення підсумків уроку.
Рефлексія.
1. Що нового дізналися на уроці?
2. Чого навчилися?
3. Оцініть рівень своїх знань за допомогою сигнальних карток: зелена - засвоїв все, жовта - засвоїв майже все, червона - засвоїв частково, потребую допомоги.
X. Домашнє завдання. вивчити теорему Фалеса.