четвер, 19 грудня 2013 р.

Виконавці алгоритмів

Урок 3
Тема. Виконавці алгоритмів.
Мета. Ознайомити учнів з поняттям" виконавець алгоритму" яким може бути людина, група людей, тварина, комп'ютер, робот.Формувати уміння складати алгоритми.  Виконання алгоритму виконавцем приведе до очікуваного результату. Працювати над створенням математичних алгоритмів. Розвивати пам'ять, увагу,  алгоритмічне мислення дітей. Виховувати любов до предмета.

Обладнання. Ребуси, уривок з мультфільму " Вовка в тридев'ятому царстві", програма "Навантажувач", Скарбниця знань"Алгоритми"
Виконавці часто зустрічаються в казках 


В одній з них Іван-Царевич говорить хатинці-на-курячих-ніжках: "Хатинка, хатинка! Встань до лісу задом, до мене передом! ".  Хатинка розуміє і виконує  точно задані команди, тобто є виконавцем.






У  "Казці про Івана-царевича, Жар-птицю та про Сірого вовка" головний герой є  виконавцем наступного алгоритму :
«Направо підеш - коня втратиш, себе спасеш; наліво підеш - себе втратиш, коня врятуєш; прямо підеш - і себе і коня втратиш ».


 Виконавець вирішує задачу за заданим алгоритмом, суворо дотримуючись за приписами (програмі) не вникаючи і не розмірковуючи, чому він так робить.
Згадаймо діалог з мультфільму «Вовка в Тридев'ятому царстві» (демонстрація уривку з мультфільму)

Розминки

        Хата мого батька, а я йому не син, хто я? (Донька)


        Хто завжди правду каже? (Дзеркало)



        Хто поруч іде, а сліду не лишає? (Тінь)

Команди виконавцю

Якось зібрались кілька чоловік. Один був художником, другий – композитором, третій – письменником. Їм дали команду зобразити ведмежа. Кожен з них зробив це по-своєму. Що у них вийшло? Як виконав цю команду художник? Композитор? Письменник? Чим користувався кожен з них? (Фарбами, звуками, словами).        А як би це зробив артист? Покажітъ.        А лікар? А які команди може виконати лікар?        Чи вci команди може виконати виконавець?


Алгоритми і виконавці

Алгоритми і виконавці.                               
                    ( 4 год )
  1.                     Команди і виконавці
  2.                    Система команд виконавця 
  3.                   Алгоритми. Алгоритми в нашому житті 
  4.                     Завдання  для кмітливих

четвер, 5 грудня 2013 р.

Будьмо знайомі

Будьмо знайомі!

Добрий день, дорогі друзі! 
Мене звати Тука Марія Василівна. Працюю вчителем математики в Шумській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Одночасно я викладаю інформатику у початкових класах, так як за першим дипломом я вчитель початкових класів.
 Закінчила Тернопільський педагогічний університет.
Професію свою дуже люблю. Часто ставлю собі запитання: «Як підвищити інтерес учнів до вивчення математики? Як підвищити якість знань з предмета?» Часто відповідь бачу в десятках очах учнів. Особливу увагу приділяю новітнім технологіям. З цією метою обладнала кабінет математики сучасним  обладнанням. В моєму кабінеті є інтерактивна дошка «Panaboard» -багатофункціонльна з внурішньо вбудованим принтером та сканером, є мультимедійний проектор, персональний комп’ютер. Маю повний комплект програмного забезпечення для всіх класів
 В кабінеті повний комплект нових таблиць з  найважливіших тем. Звичайно цього недостатньо, що виконати максимально вимоги програми. Тому систематично працюю над підвищенням свого рівня педагогічної майстерності. Знайомлюсь з досвідом відомих педагогів - новаторів.  Читаю педагогічну пресу, користуюсь важливим джерелом- інтернет.
Маю вищу кваліфікаційну категорію та звання «Старший вчитель».
На своєму блозі хочу поділитись досвідом роботи з вчителями, учнями та всіма, хто цього потребує.


Вислови

Учитель – не вбий в учневі Ейнштейна і Моцарта

Розумій, що до дитини треба нахилитися в першому класі і піднятися в старших

Дякуй світу дитинства, бо завдяки йому ти зберігаєш  молодість душі