пʼятниця, 17 січня 2014 р.

  Шановні колеги, пропоную ознайомитися з наступними уроками вивчення програми Скретч.
Посилання на сайт Вивчаємо Скретч:http://odjiri.narod.ru/index.html


Урок 2
Тема. Ознайомлення з поняттям алгоритму.
Мета. Ознайомити учнів зпоняттям"алгоритм" як послідовність команд для виконання певної роботи. Звернути увагу учнів, що є початок алгоритму і обов'язково- кінець. Виконання алгоритму приведе до очікуваного результату. Формувати уміння і навички побудови алгоритмів на основі чітких, зрозумілих команд. Працювати над створенням математичних алгоритмів. Розвивати пам'ять, увагу, мислення дітей. Виховувати любов до предмета.
Обладнання. Ребуси, уривок з мультфільму " Вовка в тридев'ятому царстві", програма "Навантажувач", Скарбниця знань"Алгоритми"

середа, 15 січня 2014 р.

Розробки уроків на ІІ семестр. 2 клас

ІІ семестр
Урок 1
 Тема. Команда як спонукальне речення. Команди виконавцю.
Мета.Формувати в учнів розуміння того, що команда- це речення, яке спонукає до дії того, хто виконує цю команду( виконавець). Вчити учнів розрізняти розповідні  речення, що не є командою на відміну від спонукальних речень.. Наводити приклади команд для своїх товаришів. Вчити учнів виконувати команди за зразком. Розвивати в учнів мислення, увагу, пам'ять. Виховувати культуру поведінки на уроці.
Обладнання: таблиця, презентація, уривок з мультфільму"Уроки обережності тітоньки Сови", програма "Навантажувач"

пʼятниця, 10 січня 2014 р.

Методичні рекомендації

Методичні рекомендації 
по вивченню інформатики у 2 класі


Під час вивчення теми «Основні складові комп’ютера. Початкові навички роботи з комп’ютером» у 2-му класі незамінними можуть бути тренажери миші та клавіатурний тренажер. Роботу з клавіатурним тренажером рекомендовано проводити систематично, незалежно від теми, яка вивчається, бо важливо навчити дітей правильно та швидко вводити літери, цифри і розділові знаки з клавіатури, а на кінець курсу учні мають досягти певної швидкості у клавіатурному введенні даних.

Під час опанування теми «Алгоритми і виконавці» демонструванням виконання алгоритму може бути гра «Шлюз».

Вивчення теми «Об’єкти. Графічний редактор» неможливо уявити без графічного редактора. Графічний редактор з пакету GCompris унікальний.

Крім великого набору різноманітних шаблонів готових зображень, структурованих тематично, він дає можливість дуже легко (одним клацанням) запам’ятовувати велику кількість зображень, а потім створювати з них анімації. При цьому можна не тільки відредагувати окремий кадр, а й налаштувати весь ролик, змінюючи кількість кадрів та швидкість їх відтворення. Ці можливості стануть у пригоді під час створення проектної роботи (теми «Створення проектів» у 3-му та 4-му класах).

Під час вивчення теми «Пошук даних в Інтернеті» (урок «Поняття про комп’ютерну мережу») доцільним є використання мережного чату пакету GCompris. Також у разі ускладнень з підключенням до мережі під час вивчення теми «Електронне листування» (урок «Правила і етикет електронного листування») можна використати цей мережний чат.

У 2-му класі є тема «Комп’ютерна підтримка вивчення навчальних предметів». Під час її опанування можна ознайомити учнів з програмами з розділів «Математика» і «Читання». Але прості програми на прослуховування і вказування букв, на підрахунок предметів тощо можна використовувати і в першому класі на уроках читання та математики. А ігри з розділу «Досліди» можуть бути корисними на уроках природознавчої галузі.

Інформаційно-методичний лист


Методистам районних (міських) методичних кабінетів, керівникам загальноосвітніх навчальних закладів
керівникам методоб’єднань,
учителям початкової школи

Про вивчення курсу
Сходинки до інформатики
у 2013/2014 н. р.

Відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти у 2013/2014 навчальному році другокласники розпочинають вивчати новий навчальний предмет «Сходинки до інформатики».